Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

KOLÍNSKÉ ALÍKOVINY - 27.9.2008

rozhodčí: Alice Kubíčková

- Stejně jako před rokem jsme i letos vyrazili do Kolína do kaštanové aleje na výstavu voříšků. Jeli jsme vlakem z HK v 10:05. Krásný čas;) ... Jela nás celá výprava :) (já + Charlis, Martina s Martinem + Anča, Katka + Majla a Medy, Verča + Jenifer). Do aleje jsme přišli již po 11:30;) a akce začínala Až v 13:00. Šli jsme se ještě projít do města a koupit něco co jsme zapomněli (Martina nevzala míč). ... Tak potom jsme začali soutěžit. Jako první jsme šli do přehlídky psů - malá plemena. Tam jsme se prošli...Poté následovala disciplína překážková dráha. S Charliskem jsme šli navolno byla skočka, tunel, kruhy, cvičáková skočka, prolézací skočka, slalom a tunel ... :). Pak následovalo aport vlastní hračky tak aportovali jsme míček. A Charlisek mi ho přinesl !!! :) A pak byla další a to poslední disciplína psí šikulka tam jsme předvedli mini sestavku jako ve Dvoře ... (nic se nám nechtělo vymýšlet). Odpoledne bylo zakončeno ukázkami Dogfrisbee a Dogdancingu. Pak se vyhlašovali výsledky. Medynka skončila na 2. místě :).

A pak už jsme jeli domů, vláček měl zpoždění takže jsme ho v pohodě stíhali. :)

 

 

SRAZ VŠECH PSÍCH RAS I NERAS - 13.9.2008

rozhodčí: Lucka Šárovcová

Tak jako loni jsme i letos jeli do Pardubic na voříškiádu. Letos Sraz všech psích ras i neras.  Začátek byl až v 10:30 takže jsme vjížděli kolem 10. Při prezenci jsme dostali číslo 18 :), celkem bylo 21 psů. Příjemná atmosféra a začalo se soutěžit. Jako první byla  soutěž TROJBOJ ta byla rozdělena do tří podsoutěží: skok vysoký (Ch: 50cm), skok daleký (Ch: 70cm), sprint cca 20m (Ch: okolo 6 sekund). Poté byl PSÍ ŠIKULA ... to bylo rozdělené do dvou cvik poslušnosti (Ch: aport :D... neaportující pes a aport. Ale míček přinesl mě do ruky, takže si nestěžuji), a druhé bylo volné cviky (Ch: vymysleli jsme mini sestavku - 3x sudy, plazení, mrtvolka, slalom a couvaný slalom). Poté byla jízda na kolečku s trefou na cíl (Ch: asi 9 sekund, 2.místo :)). Pak byl BUŘTÍKOVÝ DVOJBOJ ... Nejdříve aport buřta (pískací hračky :D:D, poté hledání buřtíku). Vajíčkový agility speciál: byl agi parkur skočka, tunel, kruh, skočka, látka, skočka. Přičemž u tunelů a u kruhu byli vajíčka která se musela sebrat a nerozbitá donést do cíle ... Vajíčka jsme donesli nerozbitá, doběhli jsme rychle a bez chyby (ale na umístění to nestačilo). Pak byl Fofr agility speciál: to byl parkur agility stejný jako u vajíček ovšem žádná vajíčka tam nebyli xD. Doběhli jsme čistě dokonce jsem si za pevným tunelem stihla přeběhnout tzv. otočkou za psovodem, což se mi v předchozím parkuru nepovedlo a špatně se mi navádělo :). Doběhli jsme rychle a čistě. Ovšem zase bez umístění. Poté byli agility psovodů :D Stejný parkur jako minule ovšem běželi psovodi. Skočky se přeskakovali tunely obcházeli žabími skoky, kruhem se proskakovalo. I když jsem se moc snažila a lítala tam jako praštěná na umístění to bohužel nestačilo ... Den byl zakončen vyhlašováním všech disciplín a předáváním pohárů a drobných cen. I my stáli na stupínku (stříbrném) v soutěži jízda na kolečku s trefou na cíl, odnesli jsme si pohár za 2. místo a psí přívěšek na klíče. :) (ale ten je prý pro Charlise - zajímalo by mě k čemu potřebuje pes klíčenku:D). Tak to je vše z našeho povídání.

- Na příští (a asi i poslední) výstavku jedeme 27.9. do Kolína...    

          

 

PODZVIČINSKÝ VOŘÍŠEK - 30.8.2008

rozhodčí: Jana Svobodová

Dnes jsme vjeli vláčkem do Dvora Králové na cvičáku Nového světa. Konal se Podzvičinský voříšek. Jeli jsme z HK už v 6:40. Do Dvora na výstaviště jsme došli kolem 8:30. Zaprezentovali se měli jsme číslo 60 :) a byli jsme v kategorii voříšek střední, přihlásili jsme se do psů bez PP a do šikulky. Nejdříve jsme se vystavovali v kategorii střední psi. Vybíralo se 7 co postupuje mi mezi nimi bohužel nebyli :(. Poté jsme nastoupili do psa bez PP, chodilo se pak se chvilku stálo, rozhodčí si prohlíželi pesany. A bylo na řadě vyhlašování (10 nej...) Á 3. místo, 2. místo a 1.místo získává kavalír CHARLIE z Hradce!!! Stal se nejkrásnějším nepapírovým psem výstavy (cca 35 psů :)). Poté jsme šli do soutěže psí šikulka :) Každý měl 30s na to něco předvést. My se až na místě rozhodli že se přihlásíme tak jsme si vymysleli mini sestavu:). 3x sudy, plazení, mrtvolka a pak slalom mezi nohama - dopředu a polocouvaný.  Zde jsme se neumístili ale dostali jsme Bono pamlsek za účast:).... Končilo to cca ve 14:30. Vláček z nádra jel v 15:15 ... mysleli jsme že ho krásně stíháme ale nestihly :D:D. Naštěstí další jel už ve 4... Ono tahejte se se 7-mi kily granulí co jsme vyhráli že :D. Do HK jsme dorazili kolem 17 hod. Jeli domů a padli příjemným vyčerpáním;).

Pár slov k výstavě: stále přemýšlím kde se nám nejlépe vystavuje a po zkušenostech je to výstaviště v Polné u Jihlavy a samozřejmě ve Dvoře Králové... Skvělá organizace... (akorát ráno trošku vázla prezence, ale možná to bylo tím že jsme tam byli opravdu moc brzy :D). Ale suprově strávený den mezi pesanama... D Í K Y :)

 

 

SVOJANOV - 3.7.2008

rozhodčí: Libuška Brychtová

Dnes jsme se zúčastnili táborové výstavy ve Svojanově. Nastoupili jsme do kruhu č. 2 celkem nás v kruhu bylo asi 8. Předvádělo se jednotlivě , my jsme měli dělat trojúhelník - bylo to super (tentokrát jsem to nezkazila :)). ÁÁÁÁÁ postupujeme do semifinále !!!... a je tu semifinálový kruh (je nás tu asi kolem 20) Zase se jednotlivě předvádělo. To jsme o5 zvládli sqjěle :). A vybírá se kdo postoupí do finále .... Chvilka napětí: Charlie postupuje !!!... Tak a jsme ve finále. O5 se předvádělo a stálo v postoji. A vybírají se první 4 místa. My se neumístili ale byli jsme na 5.-9. místě z celého tábora !!!!!!

 

 

 

LABSKÝ VOŘÍŠEK - 14.6.2008

rozhodčí: ?

Společně s Martinou a Ančí jsme dneska vjeli do nedalekého Dvora Králové na výstavu nepapíráčků. Jeli jsme vláčkem který nám z HK jel už v půl 8 ráno;).  Do Dvora jsme dorazily kolem 8:00. Na výstaviště jsme se docouraly kolem 8:45. Zaprezentovali se a šli jsme rozložit tábor. Začínalo se kolem 10:00. Startovní čísílko jsme měli 5. Šli jsme do kruhu malý psi. Začínali štěňátka a pak jsme byli na řadě my. Charlisek se krásně předvedl v chůzi a měl 100% výstavní postoj. Mile mě překvapil. Přebírali jsme podle mě zasloužené 1.místo;). Pak šli na řadu velcí psi a potom malé fenky. Tam se vystavovala Anča. Ta se také krásně předvedla ale povel postoj jí nic neříkal. Dostali teda krásné 2. místo. Pak byli velké feny. No a po předvedení byl na řadě závěrečný kruh o absolutního vítěze. Zde se vyhlašoval pouze první - tím se stal zlatý retrívr ....

Potom byl junior handling. Nejdříve JH do 8 let. Tam byl Martin s Anči, získali 3. místo. Pak byl JH do 15 let. Tam jsem já vystavovala Charlieho. Nejdříve jsme se procházely v kruhu potom jsme se předváděli ve výstavním postoji (ten byl zase téměř 100procentní) Potom pejsky prohlížela paní rozhodčí. Pak jsme měli udělat útvar - trojúhelník, to panička trošku zkazila (zapomněla že psík musí být vždy na očích paní rozhodčí - to nás patrně připravilo o 1. místo :(. Nakonec se vyhlašovalo. Na 2.místě se umístilo....číslo 5 . Přebíráme pohár a 1,5kg granulí Acana. Potom jsem ještě přihlásila Charlieho do trojboje (chytání piškotů 0, přivolání přes piškotové pole 8/10, jízda v kolečku 10/10). Celkem 6.místo. A nakonec jsme šli zkusit opičí dráhu. Zde byli překážky agility. Látkáč, houpačka, áčko, kruh, kladina, skočka, slalom, tunel. Odběhli jsme to v čase 0:59,12 s 1 odmítnutím a celkově 6. místem. Ještě se také vyhlašoval pes sympaťák z volby diváků - tím se stal Charlie. Tak získal pohár Pes sympaťák a 1,5kg granulí Acany

Pak už jsme nesoutěžili a jeli jsme domů, zase vláčkem. Když jsme po menším bloudění po Dvoře dorazili na nádraží tak nám těsně před očima odjel vlak.... Další jel až za 1 hodinu a čtvrt. :( Tak jsme trošku papali a odpočívali. Pak přijel vlak...čekalo nás velké překvapení... Vláček byl zaplněn doslova "od hlavy až k patě". Tak jsme se tak vsoukali a v Jaroměři jsme přestoupily do rychlíku. Do HK jsme přijeli asi v 16:00.  Pak jsme jeli domů a pesánek lehnul a spal... Hodně dlouho.

Výstava byla sqělá. Přivezli jsme si papáníčko, pohárky a super náladu z krásně stráveného dne mezi psíky. Příští rok jedeme určo znovu...

 

VOŘÍŠKIÁDA POLNÁ - 25.5.2008

rozhodčí: Šimona Drábková

Dneska jsme se vydali na výstavu do Polné u Jihlavy. Z HK jsme vjížděli po sedmé ráno. Na místo jsme dojeli o půl 9. Zaprezentovali se a dostali jsme čísílko 8 (přineslo nám štěstí) rozhodčí byla několikanásobná mistryně republiky v tanci se psem ŠIMONA DRÁBKOVÁ. Její práci jí asi nikdo nezáviděl. Nebylo jednoduché vybrat toho nejlepšího, nejšikovnější nebo nejkrásnější pejska.

My jsme nastupovali do kruhu čistokrevní psi bez PP do 40cm v kohoutku. V kruhu nás bylo 9 psů. Paní rozhodčí koukala pejskům na zoubky, do uší, hodnotila kvalitu srsti atd... Potom posuzovala ve výstavním postoji, v pohybu a v běhu. Když skončilo posuzování tak paní rozhodčí vybrala 5 nejkrásnějších pejsků v každé kategorii. My se v naší kategorii mezi 5 nejlepších dostali. Vyhlašovalo se a zůstali dva psíci my a jedna čivava (barvy bluemerle). Á chvilka napětí číslo 8 vítězí... SUPÉÉÉÉR Přebíráme pohár a diplom za 1.místo v kategorii čistokrevní psi do 40cm. Dál jsme dostali 10kg granulí a ještě nějaké upomínkové předměty. SLOVNÍ POSUDEK: bohatě osrstěný, hezký vztah s majitelkou, pěkně se předvádí. Vítězové hlavních kategorií nastoupili do boje o absolutního vítěze voříškiády. Zde vyhrál nějaký flekatý voříšek (kříženec bígla). 

Dále jsem Charlieho přihlásila do soutěže pejsek šikulka. Tady jsme nic nevyhráli (ale bylo hrozné horko takže se Charliemu moc nechtělo). Pak jsme šli do soutěže dítě a pes (do 15 let) ta byla rozdělena do tří částí - předvedení pejska tady jsme byli na 1.místě (získali jsme medaili), pak byla podobnost pána a psa zde jsme byli na 3.místě a nakonec byl pejsek šikulka tady jsme byli na 3.místě (ukázali jsme proskok rukama)... A vítězem dítě a pes se stává ..... číslo 8 !!! Přebíráme pohár, diplom, a barel s 10kg granulí Chicopee ! Dál už jsme nesoutěžili a jeli jsme domů.

Výstava byla super, přivezli jsme si spoustu cen, příští rok jedeme určitě znovu;) ...

1. HRADECKÁ SIRIUS VOŘÍŠKIÁDA - 12.4.2008

rozhodčí: Zdeněk Srstka

- Dnes jsme se vydali na naši první letošní výstavu. A ta se konala u nás v Hradci v Interšpáru (přesněji před ním). Když jsme přišli tak trochu poprchávalo ale poté se počasí uklidnilo. Při prezenci jsme dostali tašku plnou věcí pro pejsky od dibaq a také něco pro nás hodné páníčky=). S obouma psama jsem byla ve druhé kategorii (10 - 15let). Chodili všichni najednou tak jsem bohužel musela jít s obouma psama naráz.... :) Nejdříve chodili malí děti - první kategorie (do 10let). Potom jsme šli mi (10 - 15let), a nakonec byla kategorie nad 15let. Tak se pesánci krásně předvedli. Potom jsem ještě šla s Charlísem zkusit agility;) Tam nevím jak jsme dopadli. Ani s jedním psem jsme se neumístili ale nevadí. Výstava byla dobrá akorát taková chaotická. Dle mého názoru byli ukázky agility v podání agility team sirius spíše jako veřejný trénink nežli nějaké ukázky :)

 VOŘÍŠKIÁDA KOLÍN - 29.9.2007

rozhodčí: Alice Kubíčková

Zúčastnili jsme se voříškiády v Kolíně. Ještě ráno to vypadalo že nikam nepojedeme bylo totiž hnusně a šílená zima. Nakonec jsme ale jeli - dobře jsme udělali. Když jsme přijeli do Kolína tak se udělalo hezky a bylo celkem i teplo. Jela se mnou Nikča, starší panička, a Rádík. Jelikož voříškiáda se konala v kaštanové aleji tak páníček nasbíral celou igelitku kaštanů a vůbec nesledoval co se děje =).

Když jsme přijeli šli jsme se zaregistrovat, zaplatili jsme poplatek a odevzdali všechny potřebné věci nakonec jsme dostali číslo 7. Potom jsme si šli vyzkoušet překážky. Asi po hodině čekání se konečně začalo. Začínalo se disciplínou PŘEHLÍDKA PEJSKŮ,  PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA - nejdříve byla skočka, slalom z kuželů, tři kruhy na zemi přes které se muselo přejít, proskoková skočka, skočka, slalom z kuželů, tunel (pořadateli nazývaný strašpytel). Potom byla disciplína UKAŽ CO UMÍŠ - tady jsme ukázali náš slalom mezi nohama a tanec na dálku.

 

DESETIBOJ PSÍCH DOVEDNOSTÍ aneb 2. PARDUBICKÁ VOŘÍŠKIÁDA - 8.9.2007

rozhodčí: Lucka Šárovcová

Dnes 8.9.2007 jsme se zúčastnili Pardubické voříškiády aneb DESETIBOJE PSÍCH DOVEDNOSTÍ. Startovali jsme z číslem 4. Byli to naše první závody, voříškiáda a samozřejmě naše první úspěchy vyhráli jsme krásné tři medaile, pohárek a diplomek. Medaile - za 2. místo v Mini agility, za 2. místo v překážkové dráze (tu mimo jiné běžela nejprve panička sama a až po ní navigovala pejska na překážky) a poslední medaile byla za 3. místo ve Sprintu. Vůbec jsme nečekali že bychom se mohli celkově umístit někde na předních pozicích ALE dostali jsme nádherný pohár za celkové 3. MÍSTO (z celkových 16 psů =)) !!!!!!!!!!!!!!!! A také jsme dostali diplomek za nejkrásnějšího psíka desetiboje (ale ten diplom dostali všichni pejsci takže nevím jestli jsem byl nejkrásnější =)). Byli to krásné závody těšíme se až budou další kterých se také moc rádi zúčastníme.